Prísť či neprísť na Dúhový Pride Bratislava 2011?

Autor: Romana Schlesinger | 22.4.2011 o 13:13 | (upravené 22.4.2011 o 16:58) Karma článku: 11,42 | Prečítané:  3066x

22.máj 2010: V Bratislave sa zišlo približne 1200 farebných a usmiatych ľudí. Prišli vyjadriť svoju podporu podujatiu, ktoré otvorilo v spoločnosti nespočetné množstvo diskusií – o ľudských právach a o absencii legislatívy zrovnoprávňujúcej neheterosexuálnych ľudí.

22.máj 2010:

V Bratislave sa zišlo približne 1200 farebných a usmiatych ľudí. Prišli vyjadriť svoju podporu podujatiu, ktoré otvorilo v spoločnosti nespočetné množstvo diskusií – o ľudských právach a o absencii legislatívy zrovnoprávňujúcej neheterosexuálnych ľudí. Dúhový PRIDE však podnietil aj zopár nenávistných slovenského obyvateľov. A zaujal ich natoľko, že si v deň kedy sa nad Bratislavou rozprestrela dúha, zmysleli zaútočiť na základné ľudské práva a slobody tým najprimitívnejším spôsobom – zasahovaním do pokojného zhromaždenia, vulgárnym pokrikovaním, hádzaním slzného plynu a v dvoch prípadoch i brutálnou fyzickou silou. Práve „tradičné rodiny“, ktoré sa rozhodli svojim cirkusovým predstavením ochraňovať, zasiahla ich prvá dymovnica. Napriek tomu, že na námestí slzili malé biele slovenské deti, heterosexuálne páriky či dôchodkyňa, ktorá išla náhodou okolo, neprestávali kričať bludy o sodomii a hanobení rodiny. Polícia Slovenskej republiky pár desiatok chuligánov zvládala len ťažko. Nám, 1200 ľuďom, ktorí sme si prišli uctiť hodnoty ľudských práv a otvorenej spoločnosti bolo v tej chvíli rovnako ťažko – hanbili sme sa za nich a za krajinu, ktorá im beztrestne dovoľuje šliapať po ľudskej dôstojnosti.

4.jún 2011, Neprídem na Dúhový PRIDE

V Bratislave sa zišlo približne 1500 farebných a usmiatych ľudí. Na druhej strane námestia postáva skupina 30tich neo-nacistov a robí všetko preto, aby Dúhový PRIDE narušila vulgaritou a nenávisťou. Túto situáciu sledujem v televízii, doma v obývačke. Tento rok som neprišla na Dúhový PRIDE. Mám strach. Bojím sa, že by ma ponížili, ublížili mne alebo mojej priateľke. Keby sa jej niečo stalo, umrela by som od žiaľu. Milujem ju najviac na svete a aj preto, že sa teším na náš spoločný život a na naše spoločné deti a psa, nepôjdem dnes von. Snáď to za mňa vyriešia aktivisti a aktivistky.

4.jún 2011, Prídem na Dúhový PRIDE

V Bratislave sa zišlo približne 1500 farebných a usmiatych ľudí. Na druhej strane námestia postáva skupina 30tich neonacistov a robí všetko preto, aby Dúhový PRIDE narušila vulgaritou a nenávisťou. Stojím na pódiu a ďakujem všetkým, ktorí našli v sebe odvahu a prišli. Výrazný nepomer v počte usmiatych a dúhových ľudí v porovnaní s hŕstkou chuligánov ma napĺňa nádejou, že vyjsť von má svoj zmysel . Mám hrejivý pocit na duši, lebo vidím svoju milovanú ženu, priateľov, známych, kolegyne a som hrdá – nie na svoju orientáciu, ale na to, že stojím na správnej strane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?